Ivanjko Tomislav Dr. sc. Tomislav Ivanjko, docent
Profili:
Google Scholar | ResearchGate
English page en

Tomislav Ivanjko (matični broj znanstvenika 314670) rođen je 1984. Diplomirao je 2008. go­dine radom s područja bibliotekarstva čime zavšava dvopredmetni studij komparativne književ­nosti i informacijskih i komunikacijskih znanosti na Filozofskom fakultetu Sve­učilišta u Zagrebu. Dobitnik je nagrade Zaklade dr. Ljerke Markić-Čučuković za najboljeg studenta bibliotekarstva na Sveučilištu u Zagrebu za ak. godinu 2004./2005. Od 2009. godine radi kao znan­stveni novak na Odsje­ku za informacijske i komunikacijske znanosti na projektu Organizacija, upravljanje i razmjena znanja u elektroničkom obrazovnom okruženju (130-1301799-1755) pod vodstvom prof. dr. sc. J. Lasić-Lazić u okviru znanstveno istraživač­kog programa Strategije digitalizacije znanja i ba­štine. Aktivno sudjeluje u izvođenju na­stave na preddiplomskim i diplomskim studijima Odsjeka za informacijske i komunika­cijske znanosti. U sklopu znanstvenog rada sudjelo­vao je i izlagao na desetak domaćih i međunarodnih znan­stvenih konferen­cija i u objavio tridesetak znanstvenih i stručnih radova. Član je Katedre za organizaciju znanja. Doktorirao 2015. godine radom Pristup analizi i primjeni korisničkog označivanja u predmetnom opisu baštinske građe pod mentorstvom prof. Sonje Špiranec, izv. prof. Od studenog 2017. zaposlen kao docent na Odsjeku za informacijske i komunikacijske znanosti.

Popis radova iz Hrvatske znanstvene bibliografije (CROSBI)

Područja interesa

• Organizacija znanja
  • Društveni softver