Razlikovni ispiti (do 2017./2018.)

Diplomski studij - Razlikovni ispiti

VAŽNO! Postupak vođenja evidencije o položenim razlikovnim ispitima

Temeljem Odluke o ukidanju indeksa kao službene studentske isprave na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, položeni razlikovni ispiti više se ne upisuju u indeks studenta. Postupak evidencije položenog razlikovnog ispita vrši se putem obrasca položenih razlikovnih ispita. Postupak je sljedeći

1) Skinite dokument "OBRAZAC POLOŽENIH RAZLIKOVNIH ISPITA.docx" i ispunite ga potrebnim podacima.
2) Ako već imate upisan i položen razlikovni ispit u indeksu, zatražite od predmetnog profesora prijepis potpisa na novi obrazac temeljem uvida u indeks.
3) Nove položene razlikovne ispite predmetni nastavnik upisuje u obrazac i potvrđuje ispunjenje obveza potpisom. Uz svaki razlikovni ispit potrebno je i ispuniti standardnu prijavnicu za ispit koja se potpisana daje predmetnom nastavniku.
4) Nakon što je student položio sve propisane razlikovne ispite, obrazac se ovjerava putem tajništva Odsjeka. Obrazac zajedno s prijavnicama služi kao dokaz o položenim razlikovnim ispitima.

Akademske godine 2014./2015., 2015./2016., 2016./2017., 2017./2018.

ARHIVISTIKA

A
Razlikovni ispiti za sve studente koji su završili jedan od sljedećih preddiplomskih studija
- Informacijske znanosti na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu
- Informatologija na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Osijeku
- Knjižničarstvo na Odjelu za informacijske znanosti Sveučilišta u Zadru
- Mediji i kultura društva na Odjelu za komunikologiju Sveučilišta u Dubrovniku
- Informacijski i poslovni sustavi na Fakultetu organizacije i informatike (Varaždin) Sveučilišta u Zagrebu
- Informatika na Odjelu za informatiku Sveučilišta u Rijeci

i koji na preddiplomskom studiju nisu položili sljedeće ispite (ukupno 12 ECTS):
1. prof. dr. sc. Hrvoje Stančić (izvođač: Jozo Ivanović), Vrednovanje arhivskog gradiva (5. semestar-zimski, 6 ECTS)
2. doc. dr. sc. Arian Rajh, Sređivanje i opis arhivskog gradiva (4. semestar-ljetni, 6 ECTS)

B
Razlikovni ispiti za sve studente koji nisu završili neki od gore navedenih studija (razlikovni semestar, ukupno 28 ECTS ):
1. prof. dr. sc. Hrvoje Stančić, Osnove informacijske tehnologije (1. semestar-zimski, 5 ECTS)
2. prof. dr. sc. Miroslav Tuđman, Teorija informacijske znanosti (5. semestar-zimski, 5 ECTS)
3. prof. dr. sc. Hrvoje Stančić (izvođač: Jozo Ivanović), Vrednovanje arhivskog gradiva (5. semestar-zimski, 6 ECTS)
4. doc. dr. sc. Arian Rajh, Uvod u arhivsku teoriju i praksu (2. semestar-ljetni, 6 ECTS)
5. doc. dr. sc. Arian Rajh, Sređivanje i opis arhivskog gradiva (4. semestar-ljetni, 6 ECTS)

BIBLIOTEKARSTVO

Studente koji su završili jedan od sljedećih preddiplomskih studija nisu dužni polagati razlikovne ispite:

- preddiplomski studij informacijskih znanosti na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu

- preddiplomski studij informatologije na Filozofskom fakultetu Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku

- interdisciplinarni preddiplomski studij kulturologije, smjer knjižničarstvo na Sveučilištu J. J. Strossmayera u Osijeku

- preddiplomski studij knjižničarstva na Odjelu za informacijske znanosti Sveučilišta u Zadru.

Studenti jednopredmetnog i dvopredmetnog diplomskog studija informacijskih znanosti, smjer bibliotekarstvo, koji su završili neki drugi preddiplomski studij, trebaju položiti sljedeće razlikovne ispite s preddiplomskog studija informacijskih znanosti (ukupno 12 ECTS):

1. Bibliografska organizacija I, nositeljica izv. prof. dr. sc. Ana Barbarić (3. semestar-zimski, 2/0/2, 6 ECTS)
  2. Klasifikacijski sustavi, nositeljica izv. prof. dr. sc. Mihaela Banek Zorica (4. semestar-ljetni, 2/0/2, 6 ECTS).

MUZEOLOGIJA

Studenti koji su završiliPreddiplomski studij informacijskih znanosti na Filozofskom fakultetu u Zagrebu i unutar njega položili muzeološke predmete (Uvod u muzeologiju, Opća teorija baštine, Osnove upravljanja muzejskim zbirkama i Dokumentacija u muzejima I) nisu dužni polagati razlikovne ispite.

Studenti jednopredmetnog i dvopredmetnog diplomskog studija informacijskih znanosti, smjer muzeologija, a koji su završili neki drugi preddiplomski studij, trebaju položiti sljedeće razlikovne ispite sa spomenutog preddiplomskog studija ( ukupno 12 ECTS):

1. Uvod u muzeologiju, prof.dr. sc. Žarka Vujić (3. semestar-zimski, 2/2/0, 6 ECTS)
  2. Opća teorija baštine, nositelj: doc.dr.sc. Goran Zlodi (4. semestar-ljetni 2/1/0, 6 ECTS)

Studenti koji nisu završili sveučilišni studij informacijskih znanosti imaju razlikovne ispite:

INFORMATIKA, ISTRAŽIVAČKI SMJER, JEDNOPREDMETNI I DVOPREDMETNI STUDIJ

1. Organizacija znanja (6)

2. Algoritmi i strukture podataka (6)

3. Baze podataka (6)

4. Obrada teksta i jezika (6)

5. Objektno i vizualno programiranje (6)

6. Strojno prevođenje (6)

7. Zaštita podataka (3)