Na temelju članka 3. Pravilnika o sufinanciranju projekata studenata, studentskih klubova i studentskih udruga Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, dekan Fakulteta objavljuje

NATJEČAJ za sufinanciranje studentskih projekata za kalendarsku godinu 2024.

I.

Sredstva u ukupnom iznosu od 20.000,00 EUR za kalendarsku 2024. godinu dodjeljuju se za znanstvene, stručne, istraživačke i umjetničke projekte, radionice, seminare, kulturne djelatnosti te za izdavanje studentskih časopisa i materijalne troškove.

Sredstva se dodjeljuju, pod navedenim uvjetima, za sljedeće kategorije projekata:

1. ZNANSTVENO-ISTRAŽIVAČKI I STRUČNI PROJEKTI
    1. za sufinanciranje je obvezno priložiti jednu recenziju (ne preporuku!) projekta sveučilišnog nastavnika (s akademskim stupnjem doktora znanosti)
    2. ne sufinanciraju se honorari
    3. obvezna je prezentacija rezultata projekata na Filozofskom fakultetu
    4. ne sufinancira se oprema potrebna za realizaciju projekata ukoliko ju je moguće posuditi od Informatičke službe, matičnog odsjeka ili studentske udruge
    5. prednost će imati projekti u koje su uključeni studenti s više odsjeka, odnosno interdisciplinarni projekti

2. ČASOPISI
    1. ne sufinanciraju se časopisi koji su dobili sredstva na prošlogodišnjem natječaju a nisu ih iskoristili, a nisu pravovremeno zatražili odgodu
    2. neće se financirati novo-pokrenuti časopisi (časopisi koji traže financiranje prvog broja)
    3. prijavitelji koji traže financiranje časopisa trebaju dostaviti ponudu za tisak preko FF-pressa

Kriteriji za dodjelu sredstava:

1. prednost časopisima koji se objavljuju samo u on-line izdanju (troškovi tiska će se iznimno financirati)
  2. kvaliteta časopisa (priložiti zadnji objavljeni broj)
  3. redovitost u izlaženju u zadnje tri godine
  4. dugovječnost časopisa

1. SIMPOZIJI, RADIONICE, GOSTUJUĆA PREDAVANJA 1 KULTURNI DOGAĐAJI (predstave, izložbe i sl.)
    1. ne sufinanciraju se honorari
    2. sufinancira se samo onaj dio troškova smještaja studenata koji nije financiran od strane resornog ministarstva (za smještaj studenata svakako treba tražiti subvencionirani smještaj u studentskim domovima od MZO-a ili SC-a)
    3. u slučaju organiziranja znanstvenog ili stručnog skupa na Filozofskom fakultetu iznimno je moguće sufinanciranje putnih i drugih troškova organizacije ovisno o broju prijavljenih projekata
    4. prednost će imati dogadanja u koja su uključeni studenti s više odsjeka, odnosno događaji interdisciplinarnog karaktera

II.

Svaki student/studentica može sudjelovati samo na jednom projektu.

III.

Molbi je potrebno priložiti:

• Detaljni opis i obrazloženje projekta prema priloženom obrascu (veza na obrazac nalazi se ispod ove obavijesti)
  • Detaljnu strukturu troškova s navedenim potrebnim sredstvima te dijelom sredstava koji se traži od Fakulteta
  • Recenziju projekta (za znanstvene i stručne projekte) — pripaziti da se ne predaju preporuke
  • Potvrde o registraciji iz Registra udruga Ministarstva pravosuda i uprave Republike Hrvatske ili Upisnika studentskih organizacija Sveučilišta u Zagrebu (za studentske udruge i klubove)
  • Izvod iz Registra neprofitnih organizacija Ministarstva financija (za studentske udruge i klubove)
  • Financijsko izvješće o utrošku sredstava dobivenih na prethodnom natječaju (ukoliko su podnosioci zahtjeva sufinancirani u prethodnoj godini) odnosno izjavu da u prethodnoj godini nisu koristili sredstva za sufinanciranje studentskih projekata.

Poželjna je i dodatna dokumentacija (predračuni, mišljenja, preporuke i sl.).

Molbu i priloge (u dva (2) pisana primjerka) treba staviti u omotnicu, zatvoriti je te predati u Urudžbeni ured Fakulteta (soba D-01) s naznakom «za Natječaj za sufinanciranje studentskih projekata» i dostaviti na adresu Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite..

IV.

Natječaj je otvoren do 31. siječnja 2024.

Klasa: 121-13/24-01/1
Ur. broj: 3804-850-24-1
Zagreb, 8. siječnja 2024.

1. Izvorni dokument iz kojeg je sastavljena ova obavijest
2. Obrazac za prijavu studentskih projekata 2024.