Zbirka za informacijske znanosti

NincevicLorena Ninčević, asistentica

Konzultacije: utorkom 10:00-11:30, online (via BigBlueButton ili Zoom) ili soba E-315 (uz prethodni dogovor); najava mailom

Mail: lnincevi(at)ffzg.unizg.hr

Soba: E-315

Telefon: 01/4092-323

Lorena Ninčević rođena je 13. lipnja 1997. godine u Karlovcu. Osnovnu i srednju školu (gimnazija – opći smjer) pohađala je u Karlovcu. Godine 2016. upisuje Filozofski fakultet u Zagrebu, smjer informacijskih znanosti i komparativne književnosti. U lipnju 2019. godine sudjeluje na DigiLing ljetnoj školi digitalne lingvistike u Pragu. Iste godine završava preddiplomski studij informacijskih znanosti i komparativne književnosti braneći završni rad naziva Računalna obrada književnih tekstova na primjeru analize korpusa ruskih romantičara i realista. Sudjeluje i izlaže na međunarodnoj konferenciji INFuture 2019 kao suautorica rada Quantitative Analysis of Adjectives in the Russian Literary Corpus of Realism and Romanticism. Godine 2020. sudjeluje kao suizlagač rada Depictions of Women in Croatian Duga and Tena: A Computational Analysis na NooJ konferenciji. Od svibnja 2020. do srpnja 2021. godine radi na projektu PRINCIPLE (Providing Resources in Irish, Norwegian, Croatian and Icelandic for Purposes of Language Engineering). Diplomski studij završava u rujnu 2021. godine i stječe diplomu magistra komparativne književnosti i edukacije informatike.

Dobitnica je Nagrade za izvrsnost na preddiplomskom studiju informacijskih znanosti (2019.) i Nagrade za izvrsnost na diplomskom studiju informacijskih znanosti (2021.). Godine 2021. dobiva i Nagradu Franjo Marković Filozofskog fakulteta u Zagrebu. Tijekom studija, prima stipendiju za izvrsnost na studiju.

Od listopada 2022. radi kao asistent na Odsjeku za informacijske i komunikacijske znanosti (Katedra za obradu prirodnog jezika, leksikografiju i enciklopediku). Aktivno se služi engleskim jezikom te pasivno talijanskim i francuskim.

• digitalna humanistika

• studentski zaposlena na projektu PRINCIPLE (Providing Resources in Irish, Norwegian, Croatian and Icelandic for Purposes of Language Engineering) (2020.-2021.).