ana 2 1

Konzultacije:   zimski semestar: srijedom 11:00-12:30 sati, soba E-318

ljetni semestar: utorkom 12:30-14:00 sati, soba E-318

Telefon: 01/4092-306

Ana Pongrac Pavlina (Zagreb, 1983.) završila je osnovnu školu i VII. gimnaziju u Zagrebu. Diplomirala je hrvatski jezik i književnost i pedagogiju na Filozofskome fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

Tijekom studija sudjeluje u nastavi kao demonstratorica na šest kolegija (Obiteljska pedagogija; Roditelji i odgojno-obrazovna; Antropologija odgoja i obrazovanja; Interkulturalizam i obrazovanje; Metodika informatike 1 i Metodika informatike 2) pod mentorskim vodstvom triju profesorica (prof.dr.sc. Dubravke Maleš; prof.dr.sc. Vedrane Spajić–Vrkaš; prof.dr.sc. Jadranke Lasić-Lazić).

Tijekom studija piše za Školske novine i pedagoški časopis Zrno. Prve tri godine studija obnašala je dužnost predstavnice godine studenata pedagogije.

Doktorirala je 2018. godine u području društvenih znanosti, polju informacijskih i komunikacijskih znanosti obranivši rad pod naslovom Učinkovitost softverske simulacije u nastavi informatike izrađen pod mentorskim vodstvom prof.dr.sc. Jadranke Lasić-Lazić.

Aktivno sudjeluje u nastavi na diplomskoj razini te se redovito znanstveno i stručno usavršava na konferencijama, ljetnim školama, seminarima i tečajevima u zemlji i inozemstvu.

Nagrade i stipendije:

• Rektorova nagrada za rad "Model upravljanja kvalitetom nastave na razini kolegija" pod mentorskim vodstvom prof.dr.sc. Jadranke Lasić-Lazić u akademskoj godini 2007/08.
  • Stipendistica Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu na E-learning akademiji za program E-learning Course Design u akademskoj godini 2013/14.
  • Stipendistica Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu na programu „Aktivno učenje i kritičko mišljenje u visokoškolskoj nastavi“ u akademskoj godini 2014/15.
  • Osnove korištenja obrazovnih trendova i digitalnih alata u nastavi u akademskoj godini 2015/16.
  • Napredna primjena obrazovnih trendova i digitalnih alata u nastavi u akademskoj godini 2015/16.

• didaktika
  • metodika nastave informatike
  • kvaliteta nastave
  • kreativna nastava
  • e-učenje
  • (digitalni) udžbenici
  • digitalni obrazovni materijali
  • nove nastavne metode (softverska simulacija)

Sudjelovanje na projektima:

• Erasmus IP: Information and communication technology in supporting the educational process
  • Razvoj taksonomije generičkih informacijskih kompetencija kao sredstva poboljšanja zapošljivost
  • Usklađivanje studijskih programa iz područja društvenih i humanističkih znanosti s potrebama tržišta rada
  • Razvoj modernih studijskih programa za izobrazbu nastavnika informatike, tehnike, biologije, kemije, fizike i matematike na temeljima razvoja Hrvatskog kvalifikacijskog okvira

Radovi:

Ana Pongrac Pavlina - bibliografija

Sudjelovanje na kolegijima:
Diplomski studij

• Didaktika
  • Metodika nastave informatike 1
  • Metodika nastave informatike 2
  • Metodika informacijskog odgoja i obrazovanja 1
  • Metodika informacijskog odgoja i obrazovanja 2
  • Radionica kreativne nastave informatike
  • Informacijske tehnologije u obrazovanju.