Poštovane kolegice, poštovani kolege,

od 26. do 31. kolovoza 2016. godine na Novom kampusu Sveučilišta u Zadru održat će se ljetna škola pod nazivom "Informacijske tehnologije i mediji" (ITMed2016). Program Ljetne škole organiziran je u ukupno 5 radnih dana, a predviđena su predavanja i radionice od 8:30 do najkasnije 19:00 sati s pauzama.

Predavanja će biti u prijepodnevnim satima, a radionice svaki dan nakon 12:00, odnosno nakon 13:30 sati.
Predavanja će održavati nastavnici Sveučilišta u Zagrebu, Sveučilišta u Mariboru, Sveučilišta u Ljubljani i Sveučilišta u Zadru.

Radionice će voditi nastavnici te novinari Nove TV i HRT-a.

Nastava i radionice posvetit će posebnu pozornost stjecanju novih znanja i novih vještina iz područja digitalne kulture, fotografije i multimedije u medijskoj praksi.

Ciljevi škole će se ostvariti razmjenom profesionalnih i stručnih iskustava u interaktivnoj komunikaciji polaznika i nastavnika.

Nakon završetka ljetne škole polaznici dobivaju potvrdu o sudjelovanju.

Više informacija o programu Ljetne škole i sadržajima možete pronaći na mrežnim stranicama Ljetne škole:

Vrlo važno:
U sklopu Ljetne škole održat će se i doktorski kolokviji na kojima će doktorandi polaznici Ljetne škole predstaviti i braniti svoje doktorske sinopsise pred profesorima i polaznicima Ljetne škole. Rasprava će biti usmjerena na provjeru teorijskih i metodoloških postavki njihova rada te će se istraživati mogući interdisciplinarni i multidisciplinarni dodiri s temama Ljetne škole.
Ono što je vrlo važno, ukoliko doktorandi ionako uskoro planiraju obranu sinopsisa ili su već velikim dijelom razradili svoje ideje za doktorski rad trebaju razmotriti mogućnost prezentiranja doktorskoga istraživanja u sklopu Ljetne škole ITMed2016, budući da će se sljedeće obrane doktorskih sinopsisa te predstavljanja doktorskih radova održati tek u listopadu ili studenome 2016.

Pored regularnih obrana doktorskih sinopsisa, doktorandi će moći predstaviti svoju radnu inačicu doktorskoga rada (bez obrane sinopsisa) i komunicirati svoje ideje te planirana doktorska istraživanja koja su još uvijek u tijeku.

Predlažem stoga da kontaktirate svoje mentore, prodiskutirate postupak eventualne prijave DR.SC.-01 obrasca putem sustava OBAD kako bi obrana bila regularna, dogovorite termin obrane te profesorici Lasić Lazić i meni samo javite ime i prezime, naziv teme te podatke o mentoru/mentorima i članovima povjerenstva.

Mentori su također već obaviješteni o Ljetnoj školi.

Ukoliko želite sudjelovati na Ljetnoj školi "Informacijske tehnologije i mediji" prijavite se putem sljedeće poveznice:
(prijave do 27.6.2016.)

--- Važne informacije ukratko ---

KADA?
od 26. do 31. kolovoza 2016.

GDJE?
Sveučilište u Zadru - Novi kampus
Ul. dr. Franje Tuđmana 24i
23000 Zadar

ORGANIZATORI:
Sveučilište u Zadru - Odjel za turizam i komunikacijske znanosti
Hrvatski studiji - Sveučilište u Zagrebu - Odjel za komunikologiju
Filozofski fakultet - Sveučilište u Zagrebu - Odsjek za informacijske i komunikacijske znanosti

KAKO SE PRIJAVITI?

KOTIZACIJA:
financira Odsjek za informacijske i komunikacijske znanosti u punom iznosu

SMJEŠTAJ:
sufinancira Odsjek za informacijske i komunikacijske znanosti s 50%
oko 60 kn po noćenju u dvokrevetnoj sobi u studentskom domu (hostelu) u sklopu studentskog kampusa

MREŽNE STRANICE LJETNE ŠKOLE:

DALJNJE OBAVIJESTI:

Više informacija uskoro na službenim stranicama Odsjeka.

Lijep pozdrav,
Ivan Dunđer