Zaklada Dr. Ljerka Markić Čučuković dodjeljuje godišnje nagrade koje se sastoje od novčanog iznosa i povelje najboljim studentima bibliotekarstva od akad. god. 1997./1998. Nagrađuje i knjižnice, ustanove, udruge, pojedince za značajan doprinos knjižničarskoj struci.

Zakladni je odbor odabrao najbolje studente informacijskih znanosti, smjera bibliotekarstvo u akad. god. 2021./2022. To su Marijeta Čubrić i Branimir Guć. Zakladni odbor donio je odluku o dobitniku nagrade za knjižnicu, ustanovu, udrugu i pojedinca, koji promiču knjižničarsku struku i bibliotekarstvo općenito u 2022. godini. Nagradu je dobila Bernadica Ivanković, knjižničarska savjetnica iz Gradske knjižnice Subotica koja svojim radom, zalaganjem i idejama te provedenim aktivnostima pridonosi boljitku hrvatske manjine u Vojvodini.

Čestitamo dobitnicima!

Nagrade dobitnicima bit će uručene u petak, 3. ožujka 2023. u 9.30 sati u Vijećnici Filozofskoga fakulteta u Zagrebu.

Radujemo se vašem dolasku!

prof. dr. sc. Ana Barbarić

predsjednica Zakladnog odbora