ZKD forum

Srijeda, 25. rujna 2019. u 14 sati

Konferencijska dvorana Knjižnice Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (2. kat)

Organizator: Zagrebačko knjižničarsko društvo

IMAŠ KUNU? TREBAM ZA PROJEKT

Program:

14.00   Naša grčka avantura: volonteri ZKD-a na IFLA WLIC-u u Ateni

Predavačice:

• Vlasta Šolc, KGZ
  • Karolina Zlatar Radigović, KGZ
  • Sofija Konjević, Centar za znanstvene informacije IRB-a

Knjižničarke će govoriti o svom volonterskom iskustvu na ovogodišnjem Svjetskom knjižničarskom i informacijskom kongresu Međunarodnog saveza knjižničarskih društava i ustanova, IFLA WLIC 2019., koji je održan od 24. do 30. kolovoza u Ateni. Tema kongresa bila je "Knjižnice: dijalog za promjene".

14.25  Osnovno o projektima – tko, što i kako?

Predavačica: Alenka Čović, Voditeljica izrade i provedbe EU projekata,
Otvoreno učilište Algebra

Voditeljica izrade i provedbe EU projekata te vlasnica obrta za poslovna savjetovanja govorit će o pripremi i provedbi projekta financiranih iz EU fondova s naglaskom na knjižničarsku djelatnost.

15.10   Pauza za kavu

15.30   Iskustva iz prakse (panel rasprava)

Moderatorica: dr. sc. Dijana Sabolović Krajina

Sudionici:

• Višnja Novosel, voditeljica Knjižnice Filozofskog fakulteta u Zagrebu
  • Nika Čabrić, voditeljica Bibliobusne službe Knjižnica grada Zagreba
  • Sanjin Brajković, stručnjak za pripremu i provedbu projekata financiranih iz Europskog socijalnog fonda
  • Ružica Rebrović Habek, školska knjižničarka u OŠ braće Radić
  • Jelena Crnek, profesorica hrvatskog jezika i književnosti u X. gimnaziji “Ivan Supek”
  • Dragana Koljenik, voditeljica Digitalnog laboratorija NSK
  • Ivana Čadovska, koordinatorica za razvoj sveučilišnog i znanstvenog dijela Digitalnog laboratorija

Teme rasprave su vrste financiranja, razlika između donacije i sponzorstva, alternativni i tradicionalni načini prikupljanja sredstava koje knjižnice mogu koristiti, kako izgleda model financiranja kroz sredstva iz europskih fondova, korištenje marketinških alata za prikupljanje dodatnih sredstava za knjižnične programe i projekte, jesu li u kontekstu financiranja knjižnice sličnije udrugama nego firmama te mnoge druge.

17.00   Završetak

Zbog ograničenog broja mjesta, potrebna je prijava. Prijave su otvorene do popunjenja mjesta ili do 23. rujna 2019. godine.

Link za prijavu sudjelovanja:

Dođite, poslušajte, uključite se…

Vidimo se srijedom u Knjižnici Filozofskog fakulteta u Zagrebu!

Program je sufinanciran sredstvima Ministarstva kulture