ZKD forum

Srijeda, 17. travnja 2019. u 14 sati

Konferencijska dvorana Knjižnice Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (2. kat)

Organizatori: Zagrebačko knjižničarsko društvo i Komisija za čitanje Hrvatskog knjižničarskog društva

O ČEMU GOVORIMO KAD GOVORIMO O POTICANJU ČITANJA

Program:

14.00    Nacionalna strategija  poticanja čitanja za razdoblje od 2017. do 2022. godine

Predavačica: Maja Zrnčić, Ministarstvo kulture Republike Hrvatske

Koordinatorica i inicijatorica Nacionalne strategije poticanja čitanja govorit će o trenutnom statusu ovoga dokumenta te o budućim planovima za njegovu provedbu.

14.30   Čitanje – poticanje i istraživanje: hrvatska baza podataka

Predavačica: Grozdana Ribičić, Komisija za čitanje Hrvatskog knjižničarskog društva

Predsjednica Komisije za čitanje govorit će o razvojnom projektu koji su pokrenule knjižničarke, a podržalo Ministarstvo kulture Republike Hrvatske.

15.30     Čitanjem do mišljenja i promjene, predavanje i rasprava

Predavačica:  Marija Ott Franolić, Blaberon – udruga za neformalno

obrazovanje i kritičku emancipaciju

Predavanje i rasprava o tome na koje nas načine čitanje mijenja, širi nam horizonte i pomaže da bolje oblikujemo svoje misli i iskustva, utječući i na našu osobnost. Može li čitanje postati alat za bolje kritičko promišljanje: možemo li čitanjem postati solidarniji ljudi, zainteresirani za stvaranje boljega društva?

17.00   Završetak

Zbog ograničenog broja mjesta, potrebna je prijava. Prijave su otvorene do popunjenja mjesta ili do 15. travnja 2019. godine.

Link za prijavu sudjelovanja:

Dođite, poslušajte, uključite se…

Vidimo se srijedom u Knjižnici Filozofskog fakulteta u Zagrebu!