Odsjek za informacijske i komunikacijske znanosti
Filozofski fakultet
Ivana Lučića 3, 10000 Zagreb

Upravljanje vremenom za informacijske stručnjake

Voditeljica radionice:
Jelena Bolkovac, mag. inf./mag. bibl.

Termin radionice bit će određen naknadno.

Broj mjesta je ograničen na 50 polaznika.

Zainteresiranost za radionicu možete prijaviti na poveznici za
online prijave

9.30 - 10.00 Registracija, radni materijali
10.00 - 10.15 Uvod u radionicu
10.15 - 10.45 Informacijska služba i informacijski stručnjaci
10.45 - 11.15 Preopterećenje informacijama i druga opterećenja
11.15 - 11.30 Pauza za kavu/čaj
11.30 - 12.30 Upravljanje vremenom
12.30 - 13.30 Pauza za ručak
13.30 - 14.15 Primjeri implementacije upravljanja vremenom
14.15 - 14:30 Pauza za kavu/čaj
14.30 - 15.30 Rad u grupama
15.30 - 16.00 Zaključak radionice i diskusija
16.00 Dodjela potvrda o sudjelovanju

KOME JE NAMIJENJENA RADIONICA?
Radionica je namijenjena stručnjacima iz područja informacijskih znanosti, ali i drugih polja jer je samo upravljanje vremenom univerzalno, kao i problemi na koje pojedinici nailaze prilikom upravljanja vremenom.

SADRŽAJ RADIONICE
Upravljanje vremenom ključan je dio rada svakog informacijskog stručnjaka. Porast
zaduženja i faktora koji oduzimaju vrijeme postaje problem s kojim se teško suočiti
ukoliko nemamo pravi pristup. Ova radionica će dati uvid u neke od postojećih metodologija upravljanja vremenom i ukazati na zamke i greške koje oduzimaju vrijeme te kako ih izbjeći.
Organizacija vremena (izrada rasporeda) samo je maleni dio upravljanja vremenom, što je prva od zamki.Ako smo napravili raspored, ne mora značiti da je on ispravan i da ćemo ga slijediti.
Kako pristupiti vremenu u dinamičnom okruženju gdje fiksni raspored nije moguć?
Kako bi se problematika što više približila, dat će se primjeri iz prakse i staviti naglasak na pojedinačna iskustva sudionika radionice i razmjenu ideja kroz rad u grupama.

O PREDAVAČICI
Jelena Bolkovac, mag. inf./mag. bibl.
završila je diplomski studij Bibliotekarstva i Informatologije 2012. godine na Filozofskom fakultetu u Zagrebu na temu Projektni menadžment u informacijskim znanostima: menadžment vremena informacijskih stručnjaka. Trenutno zaposlena u Specijalnoj knjižnici Arheološkog muzeja u Zagrebu. Područje interesa obuhvaća praktičnu primjenu metodologija menadžmenta u informacijskim znanostima.

Što se dobiva uz radionicu?
Uz radionicu polaznici dobivaju set tiskanih materijala i materijale u digitalnom obliku. Na kraju polaznici dobivaju potvrdu o pohađanju radionice. Kava, čaj i lagani ručak su uključeni u cijenu radionice.

Cijena radionice
500 kn + PDV - redovni polaznici
400 kn + PDV - djelatnici Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

Poveznicu na sustav za prijavu kao i sve dodatne informacije možete pronaći na http://www.ffzg.unizg.hr/infoz pod kategorijom Radionice.