Akademska godina 2009-2010

Projekti društveno korisnog učenja

Ciljevi projekata i partneri

Cilj prvog projekta bio je izraditi interaktivnu aplikaciju za učenje engleskog jezika (koja sadrži i nastavne materijale za provjeru znanja u pripremi za državnu maturu) za Žensku opću gimnaziju Družbe sestara milosrdnica te promo CD za promociju ustanove među učenicima završnih razreda osnovnih škola i za inozemne škole zainteresirane za razmjenu učenica. CD je dio monografije koja se tiskala u čast 15. godišnjice škole.

Cilj drugog projekta bio je stvoriti vizualni identitet plesne udruge A&M kroz dizajniranje njihovog logoa, memoranduma, brošure privlačnog izgleda, vizitki i web stranice te baze podataka svih članova i suradnika.

Cilj trećeg projekta bio je dizajnirati toplu, veselu web stranicu za studentsku udrugu „Puturama“ koja organizira cijenom povoljna putovanja za studente. (http://www.puturama.org/)

Posljednji projekt u ovoj akademskoj godini pod nazivom „Kvisko“ razvio je edukativni kutak web stranice OŠ „Retkovec“, kako bi pomogao školi i učiteljima privući učenike da posjećuju web stranicu škole i nauče nešto novo ili eventualno potvrde svoje znanje o već upoznatim temama prilikom pregledavanja sadržaja i obrazovnih aktivnosti. Naši studenti su dobili brojne rukom pisane materijale koje su učenici prikupili tijekom školske godine, koji su se sastojali od anagrama, mentalnih mapa, logičkih igara, kvizova o općem znanju, hrvatskom jeziku i književnosti, povijesti i sl. Iako je trebalo puno vremena i truda za pretvoriti te rukom pisane materijale u korisne aktivnosti e-učenja, studenti su to iskoristili kao sredstvo za privlačenje učenika. Njihova osnovna hipoteza je bila da e-aktivnosti učenicima izgledaju privlačnije i zanimljivije ako se u e-okruženje implementiraju učeničke ideje i materijali. Edukativni kutak je također bio namijenjen učiteljima osnovne škole kao motivacija za komunikaciju s učenicima u on-line okruženju te da ih potakne za postavljanje vlastitih nastavnih materijala na Internet kako bi se poboljšala interakcija s učenicima.