Preddiplomski studij informacijskih znanosti - JEDNOPREDMETNI

Opisi kolegija


1. semestar
       
  Nositelj Naziv kolegija  
       
  Stančić Osnove informacijske tehnologije  
       
  Lasić-Lazić Uvod u informacijske znanosti  
       
  Mateljan Matematika  
       
  Mateljan Logika za informatičare  
       
  P. Barbarić
(Centar za strane jezike)
Engleski za informacijske stručnjake  
       
    IZBORNI KOLEGIJI  
  Banek-Zorica Medijska kultura  
       

2. semestar
       
  Nositelj Naziv kolegija  
       
 

Banek-Zorica

Mikelić-Preradović

Organizacija znanja  
       
  Vrana Osnove komunikacijske tehnologije  
       
  Juričić Algoritmi i strukture podataka  
       
  Juričić Računalne mreže  
       
  P. Barbarić
(Centar za strane jezike)
Engleski za informacijske stručnjake  
       
    IZBORNI KOLEGIJI  
  Zlodi Baštinske institucije  
  Živković Osnove bibliotekarstva  
  Ćosić Uvod u arhivsku teoriju i praksu  
  Mikelić Preradović Uvod u obradu prirodnog jezika  
       

3. semestar
       
  Nositelj Naziv kolegija  
       
  Juričić Baze podataka  
       
  Bago Obrada teksta i jezika  
       
  Lazić Uvod u računalnu sintezu govora  
       
    IZBORNI KOLEGIJI  
  Stančić Spisovodstvo  
  Barbarić Bibliografska organizacija I.  
  Vujić Uvod u muzeologiju  
  Hebrang Grgić Povijest knjige i knjižnica  
  Ćosić Povijest arhiva  
  Banek Zorica
Špiranec
Osnove informacijske pismenosti  
  Banek Zorica
Špiranec
Digitalne obrazovne knjižnice  
  Kocijan Osnove web dizajna  
       

4. semestar
       
  Nositelj Naziv kolegija  
       
  Lauc Multimedijski prikaz znanja  
       
  Tepeš Vjerojatnost i statistika  
       
  Dovedan Han Objektno i vizualno programiranje  
       
    IZBORNI KOLEGIJI  
  Banek Zorica Klasifikacijski sustavi  
  Ćosić Sređivanje i opis arhivskog gradiva  
  Zlodi Opća teorija baštine  
  Seljan
Stančić
Mikelić Preradović
Osnove digitalne obrade teksta i slike  
  Mateljan Web servisi  
  Kocijan Napredno programiranje web aplikacija  
       

5. semestar
       
  Nositelj Naziv kolegija  
       
  Mikelić Preradović Jezični inženjering  
       
  Seljan Strojno prevođenje  
       
  Bago Jezične baze podataka  
       
  Stančić Zaštita podataka  
       
 

Lasić-Lazić

Mikelić-Preradović

Lauc

Teorija informacijske znanosti  
       
  Lauc Pretraživanje obavijesti i obrada prirodnog jezika  
       
    IZBORNI KOLEGIJI  
  Živković Informacijski izvori i služba  
  Vujić Osnove upravljanja muzejskim zbirkama  
  Ćosić Vrednovanje arhivskog gradiva  
  Zlodi Dokumentacija u muzejima I.  
  Dovedan Han Seminar iz C  
  Vrana Digitalne zbirke  
  Banek Zorica
Špiranec
Osnove informacijske pismenosti  
  Banek Zorica
Špiranec
Digitalne obrazovne knjižnice  
       

6. semestar
       
  Nositelj Naziv kolegija  
       
  Lasić-Lazić Osnove upravljanja informacijskim institucijama  
       
  Mateljan Kriptologija  
       
    IZBORNI KOLEGIJI  
  Barbarić Zaštita knjižničnog i arhivskog gradiva  
  Vujić Osnove zaštite muzejskih zbirki  
  Živković Digitalna knjižnica I  
  Mateljan Programiranje Web 2.0 aplikacija  
  Dovedan Han Objektno-orijentirana analiza i razvoj aplikacija