vladimirmateljan

Dr. sc. Vladimir Mateljan, red. prof.

Konzultacije:

zimski semestar: srijedom 12:30-14:00, soba: E-321
ljetni semestar: utorkom 9:30-11:00, soba: E-321

Telefon: 01/4092-319

Vladimir Mateljan rođen je u Ivanić-Gradu. Hrvatski je državljanin. Diplomirao je primijenjenu matematiku na Prirodoslovno-matematičkom fa-kultetu u Zagrebu. Nakon završenog fakulteta predavao je matematiku i informatiku na TŠC i Ekonomskoj školi u Zadru, te Građevinskom centru V. Holjevac u Zagrebu. Nakon toga, radio je u području informatike i informatičkog inženjeringa u ERC-u Geotehnike i Tvornici računskih strojeva (TRS) u Zagrebu.

Na postdiplomski studij Projektiranje informacijskih sustava na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu upisao se 1989. godine. Znanstveni stupanj magistra informacijskih znanosti stekao je 1992. godine, obranivši magistarski rad pod naslovom Upotreba matričnog prikaza u postupku dobivanja grafa skupa funkcijskih ovisnosti i modifikacija Bernsteinovog algoritma za normalizaciju sintezom. Godine 1993. prijavio je doktorat na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Akademski stupanj doktora društvenih znanosti iz polja informacijskih znanosti, stekao je 1996. godine obranivši disertaciju pod nazivom Utjecaj redundancije u bazi podataka na brzinu obrade. Godine 1997. izabran je za docenta, 2002. godine za izvanrednog profesora, 2006. za redovitog profesora, a 2011. za redovitog profesora u trajnom zvanju, na Filozofskom fakultetu u Zagrebu na Odsjeku za informacijske i komunikacijske znanosti. Na studiju informacijskih znanosti predaje kolegije Matematika, Logika za informatičare, Logičko programiranje i Baze podataka. Na poslijediplomskom doktorskom studiju informacijskih znanosti predaje kolegije Teorija oblikovanja baze podataka i Modalna logika. Obnašao je dužnosti predstojnika katedre za društveno-humanističku informatiku, pročelnika Odsjeka za informacijske i komunikacijske znanosti, člana Matičnog odbora za informacijske znanosti i razne druge. Objavio je više znanstvenih i stručnih radova.

Popis radova u Hrvatsoj  znanstvenoj bibliografiji (CROSBI)

Preddiplomski studij:

• Matematika